Paszportyzacja sieci

Rzetelnie wykonana paszportyzacja sieci to doskonałe narzędzie dla każdego, kto zarządza dużą infrastrukturą sieciową. W czym dane mogą pomóc? Jednym z kluczowych obszarów, wspieranych przez inwentaryzację, jest planowanie działań inwestycyjnych, związanych choćby z rozbudową lub modernizacją infrastruktury. Na podstawie informacji aktualizowanych w systemie w czasie rzeczywistym, podejmowanie decyzji jest znacznie łatwiejsze i obarczone minimalnym ryzykiem błędu.

jest procesem, który pozwala określić aktualny stan sieci, i tym samym odpowiednio wcześnie reagować na awarie. To doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców działających w branży telekomunikacyjnej, energetycznej, czy teleinformatycznej. Mogą z jednego miejsca zarządzać elementami sieci, rozlokowanymi w różnych częściach kraju. Każde urządzenie jest odpowiednio opisane w dokumencie nazywanym paszportem, który określa parametry techniczne, cechy fizyczne czy lokalizacje sprzętu.

Paszportyzacja sieci

Dzięki wprowadzeniu wszystkich danych do systemów zarządzających infrastrukturą pracownicy mogą na bieżąco monitorować stan sieci, a także proponować rozwiązania modernizacyjne czy ulepszające. Co więcej, paszportyzacja sieci znacznie przyspiesza proces obsługi klienta, który zyskuje kompletne i bieżące informacje na temat awarii, czy stanu poszczególnych urządzeń.

Do sprawnego przeprowadzenia inwentaryzacji, jak inaczej określana jest paszportyzacja sieci, niezbędne jest zaangażowanie pracowników terenowych, którzy są w stanie fizycznie opisać każde z urządzeń, znajdujące się w sieci. Inwentaryzacji podlegają także kable, rury czy studzienki, co znacznie ułatwia naprawę ewentualnych usterek czy zarządzanie własnością gruntów i budynków, w których znajdują się te obiekty infrastruktury sieciowej.

Udostępnij: