Palniki gazowe przemysłowe

Palniki gazowe przemysłowe są nowoczesnymi urządzeniami, które cechuje przede wszystkim niezawodność oraz efektywność działania. Znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, ale także w domach, w których wykorzystywane są w piecach zaopatrujących nieruchomość w ciepłą wodę użytkową oraz ogrzewających ją.

Nowoczesne rozwiązania w zakresie budowy palników to również cyfrowe sterowanie ich pracą, za co odpowiedzialne są mikroprocesory, stale nadzorujące pracę palników oraz regulujące proces spalania, dzięki czemu palniki gazowe przemysłowe zyskują najwyższą sprawność działania. Niezwykle istotna jest efektywność, która również wynika z cyfrowego sterowania palnikiem – dostarczana jest zawsze taka ilość ciepła, jaka jest aktualnie potrzebna.

Palniki gazowe przemysłowe

Na rynku można spotkać różnorodne palniki gazowe przemysłowe, które różnicuje przede wszystkim ich przeznaczenie. Niektóre są kompatybilne z piecami i nagrzewnicami o niewielkiej mocy, inne z kolei idealnie sprawdzą się w zastosowaniach stricte przemysłowych. Palniki gazowe przemysłowe dostępne są w zakresach od 12 do nawet 570 kW. Mogą być zasilane zarówno gazem ziemnym, jak i LPG.

Zastosowanie palników gazowych przemysłowych jest bardzo szerokie. Współpracują między innymi: z liniami technologicznymi, piecami, nagrzewnicami, suszarniami oraz kotłami. Niezwykle istotną cechą tych podzespołów jest trwałość, zapewniająca wieloletnią niezakłóconą pracę urządzeń. Użytkownicy doceniają palniki gazowe przemysłowe również za cichą pracę, która jest wynikiem ustawionej poprzecznie dmuchawy, wytłumionej po stronie wlotu powietrza.

Udostępnij: