Rury studzienne – czy tworzywo to dobra opcja
Wielu z nas doskonale wie o tym, że rury studzienne wykonuje się z tworzywa sztucznych, tak samo jak te zbiorniki podziemne na wodę deszczową, którą to wielu działkowiczów magazynuje. Najważniejszym jest jednak to, że studnia wykonana z tworzywa to wywiercenie w ziemi dziury za pomocą świdra, a potem wsunięcie tej rury z tworzywa ręcznie lub za pomocą sprzętu ciężkiego. Takie wykonanie studni przy dobrej organizacji trwa jakieś kilkanaście minut, a potem się do takowej wkłada specjalną membranę, pompę do wody i gotowe.
Studnia której nie widać.
Nie da się ukryć tego, że rury studzienne to takie wykonanie studni, która pozostanie tą nie widoczną. Mowa tu o tym, że rurę z tworzywa przycina się tuż nad lub pod poziomem gruntu, wkłada do niej pompę, przykrywa wiekiem, a nad wiekiem ustawia donicę i to tylko po to by dana studnia pozostała opcją nie widoczną. W takim budowaniu studni nie ma nic zaskakującego, bo te wykonane z tworzywa nie są najładniejszymi, i co równie istotne takie chude studnie nie zawsze warto w efektowny sposób wykańczać ponad poziomem gruntu.
Inne istotne wzmianki.
Rury studzienne z tworzywa wyjątkowo łatwo i szybko się produkuje, a cena produkcji wpływa też na cenę zakupu takowych, czyli studnia z tego typu rur o niewielkiej średnicy będzie też niewiele kosztować, a to dodatkowa zaleta.