Tradycyjna czy nowoczesna mała architektura miejska?

Codziennie  mijamy drobne elementy małej architektury miejskiej w przestrzeni Naszego miasta, i nie zwracamy zupełnie uwagi, na te jakże ważne elementy. Służą one nie tylko do podkreślenia charakterystyki obiektu, ale także są elementami użyteczności publicznej i mogą służyć do wypoczynku, zabawy lub do utrzymania czystości( kosze na śmieci).

Mała architektura miejska odpowiednio wkomponowana w  miejski klimat podkreśli jej walory oraz może nadać nowoczesnego oblicza starym miejscom.

Nowoczesność czy tradycja?

Nie możemy wykluczyć z przestrzeni tradycyjnych elementów, które od zawsze towarzyszyły Nam w przestrzeni miejskiej, takich jak kapliczki, fontanny czy stare kamienne ławki. Te elementy wkomponowane i zaprojektowane zgodnie z duchem minionych epok nadają klimatu miastu. Natomiast nowoczesne elementy dostosowane do projektu przestrzennego nadadzą nowego wyglądu, oraz mogą nadać nowego ducha okolicy.

Zastosowanie słupków parkingowych czy nowoczesnych wiat przystankowych, nie tylko zwiększy bezpieczeństwo, ale stanie się przedmiotem użyteczności publicznej. Różnego rodzaju meble parkowe takie jak ławki, donice czy lampy uliczne wtopione w zieloną architekturę, będą świetnie współgrały z wymogami naszych czasów do życia w miejskiej zabetonowanej przestrzeni i szukaniu zielonego zakątka do wypoczynku. Mała architektura miejska w sposób niewidoczny tworzy niepowtarzalny klimat Naszego otoczenia i nadaje mu wrażenia uporządkowania i ładu.

Udostępnij: