Toczenie i frezowanie na maszynach CNC

Wysokiej jakości toczenie cnc i frezowanie metali i innych materiałów jest najbardziej popularną i poszukiwaną usługą obróbki skrawaniem na naszym rynku. Nasze zaplecze techniczne umożliwia nam produkcję części, zarówno pojedynczych sztuk na zamówienie, jak i uruchomienie produkcji seryjnej.

Proces frezowania i toczenia na maszynach CNS

Wszystkie prace wykonywane są na zaawansowanych technologicznie tokarkach i frezarkach. Gwarantuje to wysoką jakość obróbki metalu oraz dużą szybkość rozwoju technologicznego i realizacji zleceń. Specjaliści z wieloletnim doświadczeniem są w stanie wyprodukować dla Państwa dowolne wyroby z metalu, materiałów kompozytowych i tworzyw sztucznych.

Toczenie CNC jest jednym z głównych procesów obróbki skrawaniem powierzchni ostrych ciał obrotowych o wyraźnej osi symetrii. Główną cechą procesu toczenia jest to, że przedmiot obrabiany, zamocowany w uchwycie na wrzecionie tokarki, otrzymuje tylko ruch obrotowy, a narzędzie skrawające, zamocowane w uchwycie, otrzymuje ruch posuwisty wzdłuż dwóch, a czasami trzech osi.

Samocentrujące uchwyty szczękowe, uchwyty tulejkowe i płyty czołowe są często stosowane jako uchwyty do mocowania. W zależności od położenia osi obrotu, maszyny CNC mogą być z poziomym lub pionowym wrzecionem, w zależności od liczby wrzecion – z pojedynczym wrzecionem i z przeciwwrzecionem. 

Udostępnij: