Systemy natryskowe. Jak się dzielą i który z nich wybrać?

Instalując prysznic, deszczownię lub innego rodzaju natrysk, należy zadbać o wybór odpowiedniego systemu. Różne rozwiązania oferowane przez wielu producentów, pozwalają na wybór odpowiedniego systemu. Warto pamiętać, że jest to często wybór na lata. Czym się kierować dokonując wyboru?

Jak dzielą się systemy natryskowe?

Ile osób, tyle preferencji. Dlatego producenci prześcigają się w nowych rozwiązaniach. W zależności od miejsca, w którym montowany będzie natrysk, systemy natryskowe dzielą się pod względem rozmiaru. Inne rozwiązania dedykowane są dla małej kabiny a ine dla dużego pomieszczenia kąpielowego. Innym sposobem podziału może być wykończenie. Tutaj również wiele zależy od tego, kto będzie korzystał z urządzenia. Dla jednych ważna jest estetyka, dla innych funkcjonalność. Można jednak powiedzieć, że w każdym wypadku liczy się łatwość utrzymania w czystości i trwałość rozwiązań. 

Deszczownice należą do najpopularniejszych systemów natryskowych na rynku. Zastosowanie mają przede wszystkim w gospodarstwach domowych. Należą do nich najpopularniejsze prysznice. Dzielą się ze względu na szerokość natrysku. Oprócz tego deszczownice mają zastosowanie w spożywczych urządzeniach myjących. Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest duża powierzchnia myjąca. Dają one możliwość podziału strumienia na wiele mniejszych.

Udostępnij: