Przygotowanie basenu na sezon letni.

Chcąc cieszyć się kąpielami we własnym ogrodzie, nie wystarczy tylko kupić basen i nalać do niego wody. Trzeba jeszcze wybrać odpowiednie środki do basenu, które sprawią, że zabawy w zbiorniku będą bezpieczne i przyjemne. Większe baseny mają dołączone filtry, ale nawet one nie wyeliminują wszystkich zanieczyszczeń. Oczywistą sprawą jest stosowanie chemii zwłaszcza w tych basenach, które filtra nie posiadają.

Bakterie, zanieczyszczenia, glony.

Najważniejsza w basenie jest dezynfekcja, a najpopularniejszym środkiem do basenu jest chlor. Dzięki niemu giną bakterie, chociaż może działać drażniąco na oczy, ma też specyficzny zapach, który nie wszystkim użytkownikom basenu odpowiada. Alternatywą dla chloru jest tlen, ale jego stosowanie może być mniej wygodne przez konieczność kontrolowania pH i zawartości tlenu w wodzie. Z zanieczyszczeniami w basenie poradzi sobie filtr, ale jeśli mimo to woda jest wciąż mętna, konieczne jest zastosowanie koagulantu. Zwiąże on drobiny w większe elementy, które będą mogły być wyłapane przez wkład filtrujący. W stojącej wodzie chętnie rozwijają się glony, ale na nie również można kupić odpowiednie środki do basenu, które pozwolą zapomnieć o zielonych ścianach zbiornika.

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnych preparatów do basenów. Każdy właściciel zbiornika nie powinien mieć problemów, żeby dobrać coś odpowiedniego dla siebie.

Udostępnij: