Kopenhaga Miasto Architektury

Zrównoważony rozwój, woda i światło to kluczowe elementy niedawnej ekspansji architektonicznej Kopenhagi.
Od nowych budynków i przestrzeni miejskich, po zupełnie nowe dzielnice opracowane w ciągu ostatnich 10-15 lat, duńska stolica zapewnia funkcjonalne, dostępne i zrównoważone otoczenie dla mieszkańców Kopenhagi i turystów.
Odważna urbanistyka, mała architektura miejska i światowej klasy architektura nieustannie wznoszą się obok starych zabytkowych budynków i pałaców. Nic więc dziwnego, że stolica Danii jest pełna zdumiewających osiągnięć architektonicznych, zarówno historycznych, jak i współczesnych!
Faktem jest, że duński design jest znany na całym świecie, a Kopenhaga jest domem dla szerokiej gamy nowoczesnych uli projektowych, w tym muzeów, szkół, sklepów designerskich i nowych współczesnych zabytków.
Trendem w najnowszej duńskiej małej architekturze miejskiej jest z pewnością pojawienie się nowej generacji młodych, odnoszących sukcesy praktyk, inspirowanych zarówno międzynarodowymi trendami, jak i modernistyczną tradycją Skandynawii. 

Oto  3  najnowsze obowiązkowe miejsca w Kopenhadze dla miłośników architektury!

 1. Królewska Arena (2017)

Jedno z najbardziej oczekiwanych miejsc kulturalnych w Kopenhadze, Royal Arena o powierzchni 35 000 m2 , zostało otwarte czterema wyprzedanymi koncertami Metalliki.
Specjalnie zaprojektowany z myślą o koncertach i wydarzeniach sportowych na poziomie międzynarodowym, ten nowy obiekt łączy dwie kluczowe ambicje: stworzenie atrakcyjnej i bardzo elastycznej wielofunkcyjnej areny, która może przyciągnąć widzów zarówno lokalnie, jak i za granicą, zapewniając jednocześnie, że obecność budynku będzie katalizatorem dla dla całej dzielnicy oraz Kopenhagi. 

2. Silos (2017)

Silos jest częścią transformacji kopenhaskiej Nordhavn (Port Północny), rozległej postindustrialnej zabudowy, obecnie przekształcanej w nową dzielnicę miasta. Zaprojektowany przez duńskich architektów COBE z klientami Klaus Kastbjerg i NRE Denmark, 17-piętrowy dawny silos zbożowy i największy budynek przemysłowy w okolicy został przekształcony w „The Silo”, mieszczący apartamenty mieszkalne i funkcje publiczne .

3. CIS – Kopenhaska Międzynarodowa Szkoła Nordhavn (2017)

CIS Nordhavn to nowy budynek szkolny Międzynarodowej Szkoły w Kopenhadze , zlokalizowany w widocznym miejscu w nowej dzielnicy Kopenhagi, Nordhavn. Budynek szkolny o powierzchni 25 000 m2 jest największą szkołą w Kopenhadze i może pomieścić 1200 uczniów i 280 pracowników.
Nowoczesna architektura edukacyjna ma na celu połączenie pomieszczeń szkolnych ze sferą publiczną w środowisku miejskim i nadanie szkole otwartej atmosfery. Promenada przed szkołą stanie się miejską przestrzenią portową, dającą możliwość wypoczynku i różnorodnych aktywności pośród małej architektury miejskiej.

Udostępnij: