Jak czyścić tapicerkę samochodową?

Tapicerka samochodowa jest stale narażona na różnego rodzaju zanieczyszczenia. Wiadomo, że brud bardzo szybko wsiąka w materiał, a to z kolei powoduje nieprzyjemny zapach wewnątrz samochodu. Z tego względu tapicerkę samochodową powinno odkurzać się raz na dwa tygodnie, a powstałe plamy od razu usuwać. W dalszej części artykułu podpowiadamy, jak czyścić tapicerkę samochodową.  

Czyszczenie tapicerki samochodowej 

To całkiem naturalne, że samochód w czasie użytkowania się brudzi. Najwięcej zanieczyszczeń do auta wnosimy w butach. Niemniej jednak sporo zanieczyszczeń powstaje również podczas długiej jazdy, gdy jemy lub pijemy w aucie. To właśnie w takich momentach dochodzi najczęściej do zabrudzenia tapicerki samochodowej. Warto również zaznaczyć, że przenikają też do niej zapachy takie jak: pot czy papierosy. Są one wyczuwalne nawet po bardzo długim czasie.  

Pranie tapicerki samochodowej jest też konieczne, gdy w samochodzie podróżują dzieci. To właśnie dzieci najczęściej dokonują różnego rodzaju zabrudzeń, bo jedzą i piją w czasie jazdy samochodem. Niewątpliwie spory bałagan pozostawiają po sobie nasze czworonogi, których sierść osadza się na welurowej tapicerce. Niestety zabrudzenia powstałe w ten sposób nie znikną od lekkiego przetarcia ściereczką i odkurzeniu. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się praniem tapicerki samochodowej. Dzięki temu samochód w środku będzie wyglądał jak nowy, prosto z salonu.

Udostępnij: