Czym są drukarki kart plastikowych?

Drukarki kart plastikowych, czyli szczególny rodzaj urządzeń drukujących, cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to z szerokiego rozpowszechnienia samych kart, które odgrywają ogromną rolę we współczesnym życiu. Specjalne urządzenia umożliwiają drukowanie informacji tekstowych i graficznych na wykrojach z tworzyw sztucznych.

Drukarki

Nowoczesne urządzenia do drukowania na kartach plastikowych są technicznie skomplikowane w porównaniu np. z konwencjonalnymi odmianami atramentowymi. Podczas tego procesu przenoszenie składników farby odbywa się na jeden z dwóch popularnych sposobów. Pierwszy z nich nazywany jest sublimacją lub termotransferem – zasada działania polega na nanoszeniu cyfrowych, alfabetycznych kodów na taśmę za pomocą taśmy z tuszem i głowicy termicznej. Drugi typ jest odwracalny, również retransferowy. Rysunki i zdjęcia są przenoszone na przezroczystą folię, a następnie warstwa folii jest termicznie przyklejana do półfabrykatu.

Szeroka gama modeli pozwala na zakup drukarki kart plastikowych, która w 100% spełni potrzeby każdej firmy.

Biorąc pod uwagę strony druku, można wybrać:

  • jednostronny – stosowany głównie do drukowania kart dostępu z minimalną ilością informacji (np. nazwisko właściciela, numer identyfikacyjny, data ważności);

  • zaawansowany jednostronny – posiada dodatkowe (wbudowane) moduły druku dwustronnego;

  • dwustronny – niezbędny przy produktach lojalnościowych, rabatowych, bankowych i podobnych.

Udostępnij: